19.03.2011

Trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji strony i wielce nad tym ubolewam. Niestety chroniczny brak czasu to stała tego przyczyna. Na szczęście nie zamierzam rezygnować z prowadzenia tej strony i oto wracam z garścią świeżutkich informacji.

Jak napisał mi Mark Shelton, w zespole doszło do zmiany na stanowisku basisty. Vince Goleman musiał opuścić szeregi grupy z powodów zdrowotnych. Nowym basistą jest niejaki Joshua Castillo. Vince zdążył jednak zrobić dwa kawałki na nowy album MR. Resztę partii dograł jednak Ernest Cunningham Hellwell. Płyta zatytułowana "Playground Of The Damned" ukaże się już niedługo nakładem Shadow Kingdom Records/High Roller Records.

Kolejna bardzo ważna informacja to to, że High Roller Records w niedługim czasie wyda wznowienie "The Deluge"!!! Wreszcie skończy się panowanie ebayowych naciągaczy i pseudo biznesmenów, chcących zbić majątek, sprzedając płytę nawet za niemal pół tysiaka złotych.

 07.06.2009

Na stronie pojawił się wywiad z Markiem Sheltonem, który przeprowadziłem w kwietniu 2008 roku na potrzeby pisma Pure Metal Magazyn. Wywiad ukazał się w 15-tym numerze tegoż pisma. W dalszej kolejności pojawi się wywiad z Bryanem Patrickiem, który ukazał się w tym samym numerze PMM.

 14.02.2009

Mark Shelton poinformował na stronie Fountain Street Productions o najlepiej sprzedających się w ich sklepiku albumach mp3. Na pierwszym miejscu jest zapis mini-koncertu, jaki Manilla Road dała w radiowej audycji "After Midnight" w Wichita, Kansas, w grudniu 1979 roku. Nagrania te zostaną wydane również na CD jako album "The After Midnight Live" pod banderą Fountain Street Productions w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Obecnie trwają prace nad okładką.

 13.02.2009

Pojawiła się na stronie nowa biografia zespołu - mojego autorstwa. Artykuł ten ukazał się wcześniej w piśmie "Pure Metal Magazyn" nr 2(15) w czerwcu 2008 roku, a zatem kto nie miał okazji kupienia pisma, może teraz zapoznać się z tym tekstem na tej stronie. W dalszej kolejności zamieszczone będą nowe recenzje wszystkich płyt, które zastąpią dotychczasowe recenzje, oraz wywiady z Markiem Sheltonem i Bryanem Patrickiem. Wszystkie te teksty ukazały się we wspomnianym numerze PMM.

 27.01.2009

Od dnia dzisiejszego, tj. od 27 stycznia roku 2009, niniejsza strona staje się "Oficjalną polską stroną Manilla Road". Sam Mark Shelton udzielił mi błogosławieństwa i pozwolenia na posługiwanie się powyższą nazwą. Jedyna polska strona Manilla Road jako pierwsza informować będzie o najświeższych aktualnościach w obozie Manilla Road.

 02.01.2009

Manilla Road rozpoczyna nowy rozdział. Chodzi o nowy projekt, w którym bierze udział Manilla, a mianowicie "Fountain Street Productions". To nowe przedsięwzięcie ma na celu zrzeszenie fanów Manilli w nowym miejscu, w którym można kontaktować się z zespołem, otrzymywać najświeższe wiadomości, kupić płyty, koszulki, a także ściągnąć legalne [płatne] mp3 Manilla Road oraz solowego projektu Marka Sheltona. Zespół zapowiada, że strona FSP będzie jedynym miejscem, w którym będzie można zapoznać się z aktualnościami dotyczącymi zespołu. Zapraszam na: www.fountainstreetproductions.com. Ja już tam jestem - Ty też musisz być!

 24.06.2008

Jak podali muzycy Manilla Road, dziś odszedł z tego świata Ben Munkirs, pierwszy perkusista Manilli, który grał z zespołem w latach 1977 - 1978. [*]

 14.06.2008

Pure Metal Magazyn nr 15!

Już w poniedziałek (16 czerwca) w warszawskich "Empikach" pojawi się najnowszy, piętnasty już numer pisma Pure Metal Magazyn. Wewnątrz numeru m.in. obszerna, bo dziesięciostronicowa wkładka o Manilla Road. Znajdziecie tam dwa wywiady: z Bryanem "Hellroadie" Patrickiem i Markiem Sheltonem, dość obszerną biografię zespołu oraz recenzje wszystkich piętnastu płyt.

Reszta kraju będzie mogła kupić pismo dwa dni później, już 18 czerwca (środa). Zapraszam!

 13.02.2008

Manilla Road wyda nową płytę już 29 lutego pod banderą My Graveyard Productions. Już dziś można posłuchać jednego z utworów z tej płyty. Znajdziecie go tutaj: KLIK

Przypomnijmy, że płyta będzie zatytułowana "Voyager" i będzie konceptem opowiadającym historię grupy Wikingów. Warto wspomnieć także, że wszystkie wokale są autorstwa wyłącznie Marka Sheltona, a partie basu nagrał nowy nabytek zespołu - Vince Goleman.

 09.01.2008

Znamy już okładkę nowej płyty "Voyager". Można ją obejrzeć po kliknięciu obok. Przyznać trzeba, że obraz jest świetny i zapowiada ciekawą historię na płycie. Mój apetyt jest już wystarczająco zaostrzony i czekam niecierpliwie na premierę płyty, a ta zapowiadana jest prawdopodobnie na luty.

 28.12.2007

Manilla Road, podpisała właśnie kontrakt płytowy z włoską firmą My Graveyard Productions, która wyda nowy album zespołu w przyszłym roku. Manilla Road ukończyła już komponowanie materiału na album, zatytułowany "Voyager" i w ramach oddechu po ciężkiej pracy wybierze się na początku 2008 roku do Europy na kilka koncertów m.in. we Włoszech, a potem w Niemczech na Keep It True Festival. Przypomnijmy, że nowym basistą zespołu został Vinny Coleman, który zastąpił na tym stanowisku Harvey'a Patricka

 06.12.2007

Jak podaje sam Mark Shelton, z zespołu Manilla Road odszedł dotychczasowy basista Harvey Patrick. Jego następcą został już Vince Goleman, który wcześniej udzielał się w takich zespołach jak The Grunge i Apostisy, a także stworzył soundtrack do horroru "Ciemność". Wszystkie ścieżki basu na nowym albumie "Voyager", zapowiadanym na przyszły rok, nagrane zostały jeszcze przez Harveya. Jednak w trasę koncertową pojedzie już Vince. Powodem odejścia Harvey'a jest założenie rodziny i chęć poświecenia się jej. Jak żartuje Mark, jednym z powodów przyjęcia Vince'a był też fakt, że facet ma długie włosy, których brakuje pozostałym członkom zespołu.

 23.11.2007

Konkurs "Podium" na najlepszą stronę internetową dobiegł końca. Pragnę wszystkich poinformować, iż moja strona zajęła drugie miejsce i nagrodzona została powiększeniem pojemności serwera i zwiększeniem miesięcznego limitu transferu, co jest dla mnie motywacją, by bardziej rozbudowywać stronę i zapełniać ją większą ilością materiałów i informacji. Wszystkim tym, którzy wzięli udział w głosowaniu na tę stronę serdecznie dziękuję.

 10.11.2007

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż ta strona została zakwalifikowana do finału konkursu "Podium" na najlepszą stronę internetową. Zwycięzca konkursu otrzyma powiększenie przestrzeni dyskowej o 50 MB, po to by mógł tworzyć jeszcze więcej oraz zwiększenie limitu transferu do 10 GB, aby mógł więcej na stronie pokazać. Jeśli chcesz zagłosować, kliknij w widoczny po prawej stronie obrazek, co przeniesie Cię do serwisu Republika WWW, gdzie wybraną stronę można ocenić w skali od 1 do 5. Aby głos został uwzględniony, podaj swój adres e-mail - wyślemy na tę skrzynkę wiadomość. Będzie w niej podany adres strony, na którą należy wejść w celu ostatecznego potwierdzenia oddawanego głosu. Dopiero ten krok zakończy skutecznie twoje głosowanie. Pamiętaj! W każdej edycji Podium możesz zagłosować na wybrane strony tylko raz dziennie.

Z góry dziękuję za wszystkie głosy.

 02.11.2007

Mark Shelton ujawnił sporo szczegółów na temat nowej płyty Manilla Road:

Prawdopodobnie płyta będzie zatytułowana "Voyager". Jest to epicki koncept, opowiadający historię grupy Vikingów, uciekających przed erą zmian i przekształceń w północnej Europie. Można by to nazwać "historical fiction". Nasi bohaterowie, którzy nie chcą poddać się zmianom i przestać wierzyć w starożytnych Bogów, przemierzają wschodnie wybrzeża nowego świata na okręcie zwanym "The Voyager". Toczą bitwy z tubylcami, pogodą, sztormami i pewnym psychotycznym Biskupem, aż docierają do wybrzeży Meksyku, gdzie Toltekowie (Toltecs) przyjmują ich jako powracających Bogów. Przywódca Vikingów z kompanami pomagają Toltekom w ich wojnie z  innymi plemionami tego regionu i... reszta jest tajemnicą. Jeśli chodzi o stronę muzyczną "Voyagera", to ma to być album mroczniejszy niż kilka ostatnich. Wg Marka, blisko mu do okresu z "Mystification", jednak jednoznacznie trudno jest to określić ze względu na mnogość różnych stylów mieszających się w tej muzyce. Będzie trochę dźwięków akustycznych, będzie ballada, trochę hard rocka i potężnego heavy metalu. Będzie szybko i wściekle, będą szalone solówki i wspaniała praca perkusji. Ma być lepsza produkcja niż na ostatnich albumach, dzięki czemu brzmienie ma być pełniejsze. Ogólnie będzie mrocznie i ciężko.

Prawdopodobnie płyta ukaże się w lutym 2008 roku, mniej więcej w czasie, gdy Manilla będzie koncertować we Włoszech na "Play It Loud Festival".

 01.11.2007

Zaktualizowany został dział "Dyskografia". Pojawiły się bootlegi Manilla Road: "Dreams Of Eschaton" oraz "Live By The Sword". Zamieściłem informacje ogólne o tych wydawnictwach i okładki przednie i tylne. Poza tym zrobiłem kilka kosmetycznych poprawek na stronie.

 23.07.2007

Właśnie uruchomiłem nowy dział... "FANI", w którym zrobimy spis fanów Manilla Road. Poza tym zaktualizowałem dział "Download". Jeszcze dziś pojawią się tam linki to fragmentów koncertów video Manilli. Poza tym dodałem teksty utworów z płyt "The Deluge" i "Mystification".

 22.07.2007

Jak twierdzi sam Mark Shelton na oficjalnym forum Manilla Road, nowa płyta Bogów Epic Metalu jest nagrana i faza komponowania zakończyła się. W tej chwili trwają jeszcze ostatnie szlify procesu miksowania całego materiału. Większa jego część jest już zmiksowana, jednak dopracowywanie szczegółów potrwa jeszcze kilka tygodni. Mark wrócił właśnie z wakacji na Florydzie, na które wybrał się ze swoimi dziećmi i po kilku dniach odpoczynku już w swoim domu w Wichita dokończy swe dzieło, które powstaje w Midgard Sound Labs. Nie wiadomo jeszcze kto będzie wydawcą nowej płyty Manilla Road, bo po rozpadzie Black Lotus Records zespół nie ma żadnego kontraktu i czeka na oferty. Nie wiadomo też do końca, kiedy nowa płyta miałaby się ukazać. Optymistyczny termin to koniec tego roku, jednak nic nie jest pewne. Na wiosnę przyszłego roku Manilla zagra na kolejnej edycji Keep It True Festival. Być może przyjedzie już z nowym albumem, kto wie.

 07.07.2007

Po dłuuugiej przerwie postanowiłem tchnąć nieco nowego tchnienia w tę stronkę. Uaktualniłem nieco informacje na temat byłych członków zespołu. Doszło kilku osobników wraz z informacjami o latach, w których w Manilli działali.

 22.04.2006

W dziale "Txt&tabs" pojawiły się pierwsze teksty. Narazie można tu znaleźć teksty z płyt: "Metal", "Crystal Logic" i "Open The Gates". Z czasem pojawią się kolejne.

 21.04.2006

Kilka aktualizacji na stronie, m.in. wzbogaciłem odrobinkę dział "Download" o utwór "Throne Of Lies", będący odrzutem z sesji "Spiral Castle", oraz kilka nagrań z wypowiedziami Marka Sheltona na różne tematy. Poza tym dokonałem kilka kosmetycznych poprawek i ulepszeń.

 18.04.2006

Mark Shelton powiedział ostatnio kilka słów o powstającym albumie, będącym następcą ubiegłorocznego "Gates Of Fire":

"Spędziliśmy kilka ostatnich tygodni i miesięcy na pisaniu materiału na nasz następny album. Nie ujawnię jednak jeszcze tytułu ani konceptu tego projektu. Po napisaniu i ograniu ostatniego numeru będę mógł powiedzieć, że ostatecznie skończyliśmy tworzenie piosenek na ten album. Jak dla mnie, ten projekt zdaje się być bardziej mroczny i cięższy od tego, który znalazł się na "Gates Of Fire". W najbliższych dwóch tygodniach chcielibyśmy rozpocząć nagrania ścieżek perkusji."

Poza tym na stronie nowa ankieta, można głosować na najlepszego perkusistę Manilla Road !

 13.01.2006

Po wielu miesiącach przerwy w aktualizacjach, spowodowanej awarią komputera i problemami technicznymi... strona odżywa. Na nowy początek wstawiam recenzję ostatniej płyty Manilla Road - "Gates Of Fire".

Zapraszam do działu "Recenzje".

 10.08.2005

W niedzielę 7 sierpnia decyzję o opuszczeniu szeregów zespołu podjął Bryan "Hellroadie" Patrick. Nie wiadomo dokładnie co miało wpływ na tą decyzję. Zespół wydał właśnie świetny album "Gates Of Fire", który pokazuje, że panowie są w świetnej formie, dlatego tymbardziej dziwi to odejście. No cóż, wypada nam tylko życzyć Bryanowi wszystkiego najlepszego i powodzenia.

Są także dobre wiadomości, a mianowicie takie, że odejście Hellroadiego spowodowało, iż Mark Shelton zajmie się głównymi wokalami jak to było za dawnych czasów, a wspomagać go będzie w wysokich partiach Harvey Patrick. Mark planuje wydanie kolejnego albumu na Maj przyszłego roku, zatem wypada tylko czekać i nie smucić się.

 21.06.2005

Ustalono wreszcie konkretną datę wydania nowego albumu Manilla Road "Gates Of Fire". Płyta ujrzy światło dzienne 25 lipca tego roku nakładem Battle Cry Records. Polskim dystrybutorem będzie Hardsound Productions.

 15.06.2005

Niestety, tym razem mam dla fanów Manilla Road smutną wiadomość. Właśnie zmarł ojciec Marka Sheltona - Harold Shelton, który walczył zawzięcie z rakiem. Niestety walkę przegrał, ale wszyscy wierzymy w to, że jego życie nie skończyło się na tym świecie... Wszyscy łączymy się w myślach z Markiem i jego rodziną...

Z innych wiadomości: moje forum zostaje z dniem dzisiejszym zamknięte. Jakiś czas temu wystąpiła awaria serwera, która uniemożliwia dalsze jego prowadzenie. Poza tym to forum samo umarło śmiercią naturalną...

 31.05.2005

Wstawiłem dziś sondę, która ma na celu wybadanie, ile osób byłoby chętnych do zobaczenia koncertu Manilla Road w Polsce i ile fani gotowi byliby za bilet na taki koncert zapłacić. Sonda jest narazie czysto teoretyczna, ma ona na celu zorientowanie się jaki byłby odzew. Zapraszam do oddawania gosów.

 17.05.2005

Nowy album Manilla Road - "Gates Of Fire" już bardzo niedługo ujrzy światło dzienne. Oficjalna premiera tego krążka planowana jest prawdopodobnie na czerwiec, jednak wiele osób już go słyszało. Ci, którzy mieli tę przyjemność twierdzą, iż Manilla nagrała najlepszy album w swojej dyskografii. Najbardziej epicki, najcięższy i najpotężniejszy. Wystarczy jedynie czekać, aż będziemy mogli zapoznać się z tym materiałem i ocenić to samemu. Wiadomo, że album wydaje wytwórnia Battle Cry, która jest niejako kontynuacją Iron Glory Records.

Tutaj macie okładkę i inne grafiki z nowej płyty: >1<, >2<, >3<.

 01.03.2005

Od dziś rusza wreszcie dział "Download". Narazie skromnie, ale z czasem będzie lepiej. Do ściągnięcia są 3 utwory Manilla Road: Necropolis, Crystal Logic i Into The Courts Of Chaos. Dla osób, które znają zespół słabo, lub wogóle nigdy go nie słyszały... powinno na początek wystarczyć. Zapraszam do ściągania i słuchania !

 17.02.2005

Wszystkie nagrania na nowy album zostały już ukończone. Trwa teraz miksowanie utworów. Kilka z nich było zmiksowanych już wcześniej, więc teraz powinno pójść już szybko i wszystko powinno być ukończone wraz z końcem miesiąca.

 04.01.2005

Od dziś na stronie są dostępne 2 kolejne recenzje. Tym razem recenzentem płyt "Atlantis Rising" i "Spiral Castle" był Moonfire, mój redakcyjny kolega z serwisu Millenium Metal.

Przy okazji składam również wszystkim odwiedzającym tą stronę życzenia wszystkiego najlepszego w nowym, 2005 roku !!!

 16.12.2004

Kilka tygodni temu ukazały się reedycje płyt "Invasion" i "Metal". Wielu ludzi spodziewało się, że będą one wydane oddzielnie, jednak stało się inaczej i są wydane razem jako dwupłytowy album. Wydawcą jest Sonic Age Records.

 8.11.2004

Wiadomo już, że nowa płyta Manilla Road będzie zatytułowana "Gates Of Fire". Gotowe są już jej okładki autorstwa polki - Jowity Kamińskiej. Można je zobaczyć: przód i tył.

 14.10.2004

Brian "Hellroadie" Patrick uraczył nas porcją najświeższych informacji z obozu tych epickich wojów:

"Nagrywanie ścieżek nowego albumu zbliża się do końca, powinniśmy wyrobić się ze wszystkim do połowy listopada. Musieliśmy troszkę przesunąć nagrywanie, aby stawić się w gotowości na koncert w Wichita, który będzie miał miejsce 30 października. Po koncercie wspólnie z Markiem zabierzemy się za nagrywanie wokali, a potem rozpoczną się miksy. Iron Glory powinna dostać gotowy produkt do rąk na początku grudnia, a potem ustalimy datę wydania. Myślę, że do końca marca 2005 album powinien być w sprzedaży. Oprócz tego zaczynamy pisanie nowego materiału, który nagramy i chcemy wydać w listopadzie 2005 roku. Po raz pierwszy w swojej historii Manilla Road wyda dwa albumy w jednym roku. Trzymajcie kciuki!
Poza tym mam jeszcze jedną wiadomość, możecie być dumni z faktu, że okładkę na nasz nowy album zaprojektowała Jowita Kamińska. Wygląda fantastycznie! Wielkie dzięki dla Was wszystkich za niesłabnące poparcie dla Manilla Road."

 01.10.2004

Manilla Road nadal pracuje nad nowym albumem który będzie wydany znowu przez Iron Glory Records. To będzie najbardziej epicki album jaki zespół kiedykolwiek nagrał! Możecie się go spodziewać wiosną 2005 roku.
Cult Metal Classix Records z Grecji nadal pracuje nad oprawą graficzną reedycji "Invasion", "Metal" i "Out Of The Abyss".
Narazie w planach reedycji nie ma "Live Roadkill". Większość utworów z tej płyty będzie dodana jako bonusy do innych i nie ma potrzeby wydawania "Roadkill" ponownie. Manilla zagra w Witchita koncert w Halloween 30 października.

 25.08.2004

Nagrania nowej płyty Manilli są właśnie planowane. Ustalane są również terminy nagrań. Muzyka jest już skomponowana, zaaranżowana i gotowa do zarejestrowania. Mark Shelton z Hellroadie'm próbują skończyć opracowywanie i pisanie tekstów. Zajuje to trochę czasu, gdyż chcą, aby wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach.

 20.08.2004

Miło mi poinformować, że moja strona została zakwalifikowana do finału konkursu Podium, na najlepszą stronę. Jeśli uważacie, że ta strona jest niezła i może się komuś przysłużyć, oddajcie na nią głos, a być może przyczynicie się do jej rozwoju w przyszłości. Z góry dziękuję za wszelkie oddane głosy. Głosować możecie klikając w obrazek, który przeniesie was na stronę, na której odbywa się głosowanie. Należy wybrać stronę, na którą chce się oddać głos, wybrać ilość punktów od 0 do 5, podać swój e-mail i w wiadomości, która przyjdzie do was na e-maila kliknąć w podany tam link. To wszystko. Z góry dziękuję.

 27.07.2004

Na moim forum zarejestrował się... Bryan "Hellroadie" Patrick z Manilla Road i przekazał kilka świeżych wiadomości z obozu Manilli. Zespół kończy komponowanie nowego dzieła i rozpocznie nagrywanie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Powstaje także również "rozkład" trasy koncertowej po europie i jeśli wszystko dobrze pójdzie, możemy mieć nadzieję, że Manilla Road.... zawita również do Polski !!!. Tak więc módlcie się i błagajcie Boga o to, aby to się mogło w końcu ziścić.

 2.07.2004

Dziś, czyli 2 lipca 2004 roku, Bryan "Hellroadie" Patrick wstępuje na nową drogę życia. Z okazji ślubu życzymy mu wszelkiej pomyślności i szczęścia z nową żoną.

 9.05.2004

Battle Productions w Niemczech, składa właśnie płytę, będącą hołdem dla Manilli, czyli tzw. "A tribute to...". Niektóre zespoły już wzięły udział w nagrywaniu, m.in. Stygian Shore, Iron Sword i Seduction. Monster Rec. zamierza wydać re-edycję płyty INVASION z dodatkowymi utworami "Life's so hard", "Dream of peace", "Chromaphobia", "Pentacle of truth" i "Herman Hill".
Mark Shelton z zespołem mają nadzieję wejść wkrótce do swojego Midgard Studio i zacząć pracę nad nową płytą dla Iron Glory. Mark mówi, że ta nowa płyta będzie koncept albumem z długimi, epickimi utworami.

 22.04.2004

Manilla Road spowrotem "w domu"!!! Ostatnia trasa była dużym sukcesem i dowiodła, że MANILLA ROAD to zespół z przyszłością i wspaniałą przeszłością. Na oficjalnej stronie zespołu (w dziale galeria) mnóstwo świeżych zdjęć zespołu, pochodzących z KEEP IT TRUE Festival 2004.

 22.04.2004

Dziś pierwsze otwarcie strony. Narazie wersja próbna, żeby sprawdzić jak zadziała, jak będize wyglądać i wogóle. Wiele rzeczy jeszcze nie ma, ale... będą ;-)  Kilka rzeczy muszę zmienić (np. logo :-/ ), kilka rzeczy dodać itp.

 13.04.2004

Manilla Road jest właśnie w trakcie pisania utworów na nowy album dla firmy Iron Glory Records. Studio jest jednak narazie niedostępne, więc może minąć jeszcze kilka miesięcy, zanim zespół będzie mógł zarejestrować swój materiał. Zespół wystąpił 10 kwietnia na festivalu "Keep It True" w Niemczech. Oprócz Manilli grały takie klasyczne zespoły jak Blitzkrieg czy Halloween, jednak Manilla była prawdziwym headlinerem. Było tam ponad 1000 osób i wiele spośród nich było ubranych w koszulki Manilla Road (także młode, ładne dziewczęta ;-)